Taniej niż w firmie kurierskiej – czy to możliwe?

Ceny przesłania paczek w firmach kurierskich nie zawsze są dostępne dla przeciętnego użytkownika. Czasami może się zdarzyć, że dany rodzaj przesyłki okaże się zbyt drogi. Może tak być na przykład w przypadku przesyłek bardzo dużych i ciężkich, niewymiarowych, czy wymagających specjalnej troski w czasie transportu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad inną opcją. Jedną z nich jest skorzystanie z oferty brokera kurierskiego.

Firma kurierska i broker kurierski – porównanie cen

Tani kurier jest jak najbardziej możliwe, ale ceny, jakie przeciętni użytkownicy zapłacą za przesyłki kurierskie jest zależna od wielu czynników i najczęściej można ją obniżyć wyłącznie w pewnych granicach. Przede wszystkim warto przyjrzeć się różnicy w cenach usług pomiędzy firmami kurierskimi, a brokerami. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przesyłki zamawiane za pośrednictwem brokera, który sam jest pośrednikiem będą o wiele droższe. Broker przecież musi również zarobić na pośrednictwie pewną marżę. Jak się okazuje przesyłki te są jednak znacznie tańsze. W praktyce za przesyłki zamawiane za pośrednictwem brokera można czasami zapłacić nawet o pięćdziesiąt procent taniej. Najczęściej są to jednak ceny o dwadzieścia do trzydziestu procent mniejsze.

Niższa cena to jednak nie jedyna korzyść, jaką się zyskuje korzystając z usług firmy brokerskiej. Bardzo ważną korzyścią jest również zwiększenie dostępności usług kurierskich. Duże trudności ze skorzystaniem z nich mogą mieć przede wszystkim osoby, które mieszkają z dala od centrów dużych miast. Osoby mieszkające w najmniejszych miejscowościach mogą na przykład nie mieć możliwości zamawianie kuriera, który odbierze paczkę bezpośrednio spod ich adresu. Korzystając z oferty firmy brokerskiej, jaką jest na przykład AlleKurier uzyskuje się pewność, że kurier dotrze wszędzie.

Jak to możliwe, że paczki w brokerze są tańsze?

Można również zadać sobie pytanie o to, jak to w ogól jest możliwe, że paczki u pośrednika, jakim jest broker są tańsze niż te same usługi zamawiane bezpośrednio. Dzieje się to z bardzo prostego powodu, który doskonale pokazuje jak dobrze zaprojektowanym marketingowo jest to rozwiązanie. Firma brokerska jest w stanie wynegocjować z firmami kurierskimi bardzo dobra stawki. Broker uzyskując niskie ceny przesyłek od firmy zajmującej się dostarczaniem paczek może nałożyć na nie odpowiednie marże, a i tak przedstawić klientom lepszą ofertę.

Kto zwłaszcza może zyskać na usługach pośredników?

Na usługach pośredników zyskają przede wszystkim osoby, które wysyłają dość duże ilości paczek, ale jednocześnie niewystarczająco duże, by wynegocjować własne ceny. Korzystając z usług brokerów takie osoby i firmy mogą osiągnąć bardzo wysokie oszczędności. Na takich usługach zarobią więc na przykład małe księgarnie wysyłkowe (i podobne sklepy), a także osoby prywatne, które często korzystają z usług kuriera. Z niskich cen skorzystać mogą oczywiście wszyscy. Nawet osoby wysyłające paczki tylko okazjonalnie skorzystają wiele na możliwościach jakie daje broker kurierski.