Samochody zdalnie sterowane – silniki elektryczne, kontra spalinowe

Skoro wyróżniamy dwa typy konstrukcji wśród samochodów zdalnie sterowanych, musimy również zastanowić się nad tym, do których użytkowników skierowane są konkretne konstrukcje. Nie kupimy przecież dziecku zaawansowanego modelu z silnikiem spalinowym, ponieważ prawdopodobnie maluch będzie mieć zbyt dużą ilość problemów z obsługą. Nie jest to również bezpieczne rozwiązanie. W takim wypadku postawimy na samochody zdalnie sterowane elektryczne. Oczywiście nie są one tak imponujące pod względem konstrukcji, lecz mogą dostarczyć równie dużą ilość frajdy – zwłaszcza jeżeli postawisz na asortyment z najwyższej półki pod względem jakości.

Zastanówmy się nad bardziej szczegółowym podziałem. W ten sposób na pewno dużo łatwiej będzie wybrać konkretne konstrukcje na prezent lub dostosować je do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i skorzystaj z naszych rad już teraz.

Modele elektryczne do driftu i na wyścigi

Elektryczne samochody zdalnie sterowane kojarzą się z zabawkami za kilkadziesiąt złotych. Owszem, jest to jedna z najpopularniejszych kategorii. Takie modele zasilane są zazwyczaj paluszkami AA lub wymiennymi bateriami o popularnych rozmiarach. Jest jednak inna grupa pojazdów RC. Są to modele zasilane specjalnymi akumulatorami, które nie tylko zapewniają większą pojemność i napięcie, ale również moc. Zazwyczaj są to wyścigowe, terenowe lub maszyny do driftu.

W pierwszej grupie spotykamy zazwyczaj podstawowe płytki, niewielkie silniki napędzające i plastikowe wały, które mają przełożyć moc z jednego silnika na obydwa koła. W drugiej kategorii samochody zdalnie sterowane są o wiele bardziej rozbudowane. Ich komponenty są o wiele mocniejsze, co również przekłada się na efektywność pojazdu.

Terenowe i super mocne samochody zdalnie sterowane z silnikami spalinowymi

Jeśli chcemy połączyć technologię RC i mechanikę, powinniśmy postawić między innymi na modele, które dysponują silnikami spalinowymi. Oczywiście ich obsługa jest dużo bardziej skomplikowana, ponieważ musimy znać podstawy związane z zakresem mechaniki, ale bez wątpienia dla osób z zacięciem technicznym, taki pojazd będzie czystą frajdą. Konstrukcje są jednak o wiele większe i cięższe, więc nie nadają się do klasycznego driftu. Sprawdzą się jednak w zupełnie innej kategorii – jeździe terenowej. Jeśli więc jesteś osobą, która szuka wrażeń na torach z przeszkodami lub nieutwardzonym podłożem, w tej kwestii samochody zdalnie sterowane wyposażone w silniki mechaniczne, nie powinny okazać się dla Ciebie zawodne. Warto jednak sprawdzić obydwie formy.