Karta graficzna do gier do 500 zł

Każdy gracz doskonale wie, jak ważna w konfiguracji sprzętowej komputera jest odpowiednia karta graficzna. Jest to jeden z najważniejszych podzespołów w komputerach przeznaczonych głównie do grania w gry. Niestety dla graczy, ostatnia sytuacja na rynku sprawiła, ze ceny kart graficznych zostały dość mocno wywindowane w górę. Stało się to przez rosnącą popularność kryptowalut. Aby je wydobywać należy zaopatrzyć się w zestawy komputerowe wyposażone w wiele wydajnych kart graficznych. Tak duży popyt na zaawansowane technologicznie karty sprawił, że cena stała się bardzo wysoka. Sytuacja jednak powoli wraca do normy i ceny się stabilizują. Szczególne miejsce na rynku zajmują budżetowe karty graficzne do podstawowych zastosowań, niekoniecznie służące do grania w najnowsze gry. W tym artykule postaramy się przedstawić najciekawsze z najtańszych kart graficznych do gier. Jaka karta graficzna do gier do 500 zł będzie najlepsza?

Karta graficzna do gier do 500 zł

Karta graficzna do gier do 500 złNiestety nie mamy dobrych wiadomości ponieważ w tej cenie nie znajdziemy zbyt dużo modeli kart graficznych, które swoje zastosowanie znajdą w grach komputerowych. Dysponując taką kartą będziemy mogli najnowsze gry uruchamiać jedynie na najniższych ustawieniach. W miarę płynnie będziemy mogli za to grać w starsze produkcje. Jeśli chodzi o konkretne modele kart graficznych, które mogą być użyteczne w tanim komputerze do gier to możemy wyróżnić tańsze modele Asus Geforce GTX 1050 oraz MSI GeForce GT 1030. Jeśli zaś chodzi o karty z układem Radeon to mogą to być na przykład modele Gigabyte RX 560 Gaming oraz Sapphire RX 550. Karty te są konstrukcyjnie bardzo podobne. Podobne posiadają także parametry techniczne a na ich pokładzie możemy znaleźć 2 lub 4 GB pamięci RAM. Oczywiście zawsze możemy się pokusić o kupno karty używanej. Wtedy w cenie 500 zł bez problemu znajdziemy nieco lepszą kartę. Jednak musimy być ostrożni, ponieważ nie będziemy znali historii ani dokładnego stanu technicznego takiego sprzętu. Kupując kartę używaną musimy być dwa razy bardziej ostrożni.

Karta graficzna to nie wszystko

Oczywiście wydajna karta graficzna to nie wszystko. Aby komputer bezproblemowo i szybko działał potrzebne są również inne komponenty, które będą jej dotrzymywać kroku podczas pracy. Jeśli wszystkie elementy wyposażenia komputera będą kompatybilne i będą ze sobą współgrały to wtedy możemy być pewni, że cały zestaw będzie długo, bezproblemowo i wydajnie działał.

Przede wszystkim płyta główna i zasilacz

Przede wszystkim płyta główna i zasilaczMożna powiedzieć, że płyta główna jest prawdziwym kręgosłupem komputera gdyż to właśnie do niej doczepiane są wszystkie pozostałe elementy. Dlatego składając zestaw komputerowy nie powinniśmy zaczynać od wyboru karty graficznej, ale właśnie od odpowiedniej płyty głównej. Kolejne komponenty komputera powinniśmy dobierać tak, aby bezkonfliktowo działały z daną płytą główną. Nie zawsze jest to proste i oczywiste, ale z pomocą internetu jesteśmy w stanie tego dokonać. Również zasilacz jest bardzo ważny, ponieważ jeśli w naszym zestawie komputerowym planujemy instalację większej ilości komponentów to musi on mieć odpowiednią moc, aby zapewnić stały dopływ prądu. Zasilacz bez odpowiedniego zapasu mocy może się również szybciej zużywać.

Procesor i pamięć RAM

Poza płytą główną musimy także pamiętać o wyborze odpowiedniego procesora oraz pamięci RAM. Procesor nazywany jest sercem komputera i jest odpowiedzialny za moc obliczeniową. Najlepiej jeśli będzie wielordzeniowy i wielowątkowy, aby mógł wykonywać wiele operacji na raz. Co do pamięci RAM to raczej wiadomo, że im więcej pamięci tym lepiej. Absolutne minimum służące do grania w gry to 8 GB, choć lepiej jeśli komputer będzie miał jej więcej.

Dodatkowe akcesoria

Równie ważne są dodatkowe akcesoria i komponenty w komputerze. Szybki dysk twardy ma nieocenioną rolę w prawidłowym działaniu całego zestawu. Dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w dysku typu SSD. Przynajmniej jako dysk z systemem operacyjnym. Warto także zainwestować w ergonomiczną klawiaturę i mysz, wygodny fotel oraz duży i wyraźny monitor.