Najlepsza darmowa poczta e mail

Posiadanie adresu poczty elektronicznej jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Indywidualny adres pocztowy jest nam potrzebny do wielu rzeczy. Bez działającego e-maila nie zrobimy zakupów w sklepie internetowym, nie wyślemy formularzu PIT przez internet ani nie założymy internetowego konta bankowego. Konto pocztowe najczęściej zakładamy w serwisie Google, czyli GMail. Istnieje jednak mnóstwo alternatywnych rozwiązań i postaramy się przytoczyć kilka z nich.

Najlepsza darmowa poczta e mail

GMail

Najlepsza darmowa poczta e mailGMail czyli poczta należąca do Google to najpopularniejsza darmowa poczta na świecie. Panel do obsługi poczty charakteryzuje się minimalistycznym ale bardzo użytecznym interfejsem. Wszystko jest intuicyjnie przedstawione, podobnie jak na przykład w typowym Windowsie. Gmail posiada własny filtr antyspamowy oraz mnóstwo dodatkowych funkcji, które czynią z niego jeszcze bardziej użyteczne narzędzie. Jeśli chcemy przesiąść się na GMail z innych serwisów to świetnie działa w tym przypadku opcja importu wszystkich danych. Bez wątpienia jest to serwis pocztowy godny polecenia dla każdego użytkownika internetu.

iCloud Mail

Można powiedzieć, że na drugim biegunie znajduje się poczta iCloud. Mówiąc o drugim biegunie mam na myśli użytkowników sprzętów firmy Apple, ponieważ przykładowo GMail przeznaczony jest głównie dla użytkowników Androida. iCloud cechuje się sporą prostotą jeśli chodzi o użytkowanie, co oczywiście musimy zapisać po stronie plusów. Mało jest opcji konfiguracyjnych i personalizacyjnych ale sam produkt jako całość jest już bardzo dobrze skonfigurowany i nie trzeba go na siłę ulepszać.

Tutanota

Tutanota to serwis przeznaczony dla osób, które ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo i prywatność. Serwis ten oferuje bowiem automatyczne szyfrowanie treści zawartej w poczcie elektronicznej. Mail jest szyfrowany podczas wysyłki i deszyfrowany dopiero po dotarciu do adresata. Sam interfejs jest, podobnie jak w poprzednich przypadkach, bardzo intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Z pocztą możemy połączyć się poprzez przeglądarkę internetową. W wersji darmowej poczta pozwala na przechowywanie 1 GB e-maili. Jest to wystarczająca ilość dla początkujących użytkowników.

AOL Mail

AOL Mail to usługa pozostała po wielkim dostawcy usług internetowych. AOL, niegdyś niemal hegemon, dziś może się poszczycić między innymi usługą pocztową AOL Mail. Użytkowanie jest proste i intuicyjne, jednak nie każdemu może przypaść do gustu design samego interfejsu. Na pewno trzeba się do niego przyzwyczaić jeśli wcześniej korzystało się z innych klientów pocztowych.

Wp, Onet, Interia , Gazeta

Na naszym rodzimym rynku również istnieje wiele serwisów udostępniających za darmo miejsce na serwerze pocztowym. Do tych najbardziej znanych należą chyba o2, Interia, Onet, WP oraz serwis Gazeta.pl. Na każdym z nich możemy szybko założyć pocztę wybierając jeden lub kilka dostępnych adresów i od razu zacząć z niej korzystać. Listy możemy pobierać na dysk twardy komputera za pomocą programu pocztowego lub korzystać całkowicie online poprzez przeglądarkę. Takie darmowe konta pocztowe cechują się jednak otrzymywaniem dość sporej liczby maili reklamowych, które z czasem mogą stać się nieco uciążliwe. Jest to jednak dobra, darmowa alternatywa dla innych kont pocztowych. Zazwyczaj konta takie mają nieograniczoną pojemność więc możemy na nich przechowywać mnóstwo maili przez kilka lat działania.

Poczta we własnej domenie

Poczta we własnej domenieDobrym pomysłem jest także posiadanie konta pocztowego we własnej domenie. Może to być na przykład nazwa naszej firmy lub po prostu nasze nazwisko. Aby móc w ogóle założyć taką pocztę musimy stać się posiadaczami interesującej nas domeny. Jeśli nazwa naszej firmy lub nasze nazwisko nie należą to zbyt pospolitych to nie powinniśmy mieć z tym problemu. Utrzymanie domeny z końcówką *.pl kosztuje nas około 50 zł rocznie w zależności od dostawcy. Ale domena to nie wszystko. Będziemy jeszcze potrzebowali serwera do przechowywania poczty. Tutaj również możemy zamknąć się w podobnej kwocie lub zapłacić nieco więcej. Po podpięciu domeny pod serwer zyskamy nieograniczone możliwości tworzenia kont pocztowych w obrębie własnej domeny. Mogą to być na przykład kolejne imiona członków naszej rodziny lub konkretne działy w naszej firmie. Pozwala to na solidne uporządkowanie korespondencji. Przy odpowiednim ustawieniu filtrów antyspamowych na serwerze całkowicie pozbędziemy się także niechcianych maili reklamowych.