Jakie etui wybrać do iPhona?

Etui do telefonu to w dzisiejszych czasach bardzo ważna ochrona dla naszego smartfona. Kiedyś telefony były bardziej odporne na wszelkiego rodzaju upadki czy uszkodzenia mechaniczne, jednak te, których używamy dziś, potrzebują lepszej osłony. Przede wszystkim należy bardziej uważać na telefon, który używamy, zwłaszcza na iPhone’a, który cechuje się niezwykłą delikatnością, a także zapewnić mu szczególną ochronę. Etui iPhone 11 Pro to idealne rozwiązanie dla tego telefonu. Jest wytrzymałe i pozwala dobrze chronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto chroni aparat fotograficzny, który w telefonie narażony jest najbardziej na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia.

Etui silikonowe czy skórzane?

Każde etui pomaga w pewnym stopniu ochronić nasz telefon przed upadkiem czy innymi uszkodzeniami, jednak nie każde ma identyczną skuteczność. Na rynku najbardziej popularne są dwa rodzaje z nich: skórzane i silikonowe. Które z nich będzie najlepsze dla naszego telefonu i zapewni mu lepszą ochronę?

Ostateczna decyzja

Odpowiedzi na to pytanie musimy udzielić sobie sami, analizując wszystkie za i przeciw etui iPhone 11 Pro skórzanych, jak i silikonowych. Pewne jest, że obydwa rodzaje sprawdzą się dobrze i każde z nich zapewni ochronę naszemu telefonowi. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto jednak zanotować wszystkie za i przeciw oraz poradzić się specjalisty w punkcie obsługi klienta sklepu.

Etui silikonowe

Etui silikonowe charakteryzuje się tym, że jest elastyczne i świetnie dopasowuje się do naszego telefonu. Ponadto jest dużo tańsze, niż etui skórzane, co często kusi do jego zakupu. Etui silikonowe bardzo dobrze dopasuje się do naszego telefonu, a w przy upadku gwarantuje odpowiednią ochronę urządzenia. Niestety nie jest w sposób należyty chronić ekranu przed pęknięciem, który w razie upadku na ziemię, prawdopodobnie się zbije. Dodatkowo silikonowe etui ma większą tendencję do zabrudzeń.

Etui skórzane

Etui skórzane jest na tyle odporne, że nawet przy poważniejszych i silniejszych upadkach naszego smartfona, może zapobiec poważnemu uszkodzeniu samego telefonu, jak i ekranu. Jeśli chodzi o cenę, to jest droższe niż etui silikonowe, ale łatwiej utrzymać je w czystości. Niestety etui skórzane często uważane jest za mniej praktycznie, a telefon dzięki niemu staje się większy, przez co niewygodnie leży w dłoni. Jeśli chodzi o wzory pokrowców, to również nie ma zbyt dużego wyboru – większość z nich różni się między sobą wyłącznie kolorem.