Jaki smartfon do 1000zł?

Postęp technologiczny sprawił, że niemal każdy z nas posiada już zaawansowany technologiczne telefon nazywany smartfonem. Te nowoczesne aparaty telefoniczne znacznie różnią się od tych używanych jeszcze 15-20 lat temu. Kiedyś ich głównym zadaniem było głównie wykonywanie połączeń i ewentualnie odbieranie i pisanie SMS-ów. Dziś są to już prawdziwe multimedialne centra rozrywki. Za pomocą nowoczesnego telefonu możemy przeglądać strony internetowe, korzystać z nawigacji satelitarnej czy oglądać filmy. A jest to jedynie mała część z wszystkich innych zastosowań. Zdarza się bowiem, że telefony zastępują także profesjonalne aparaty fotograficzne. W tym artykule skupimy się jednak na smartfonach do 1000 zł. Podpowiemy które modele warto kupić by cieszyć się płynnym działaniem różnego typu aplikacji. Spojrzymy także na smartfony z innego zakresu cenowego.

Jaki smartfon do 1000 zł?

Jaki smartfon do 1000 zł?Jeśli chodzi o konkretne modele telefonów do 1000 zł to powinniśmy się skupić na kilku flagowych produktach pochodzących od światowych potentatów w dziedzinie telefonii komórkowej. Jednym z takich telefonów bez wątpienia może być chociażby Samsung Galaxy S7. Niegdyś szczyt techniki, który ciężko było dostać w atrakcyjnej cenie. Dziś z racji swojego wieku cena już mocno spadła, aczkolwiek parametry telefonu i jakość jego wykonania nadal pozwalają na całkiem płynną pracę z wieloma aplikacjami naraz. Telefon wciąż może śmiało konkurować z innymi, nawet nieco droższymi smartfonami. Wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM co jest wystarczającą ilością do codziennej pracy z telefonem. Pamięć wbudowana może mieć w zależności od modelu 32 lub 64 GB. Na plus można także zaliczyć solidną jakość wykonania, którą wyróżniają się niemal wszystkie telefonu spod szyldu Samsunga.

Inne ciekawe modele w cenie do 1000 zł to na przykład Asus ZenFone 4 i Honor 9. Oba te modele wyposażone są w 4 GB pamięci RAM i 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Wszystkie parametry są więc zbliżone to omawianego wcześniej Samsunga. I w tej cenie raczej ciężko będzie nam znaleźć smartfon z lepszymi parametrami. Co ciekawe produkt Asusa wyróżnia się bardzo dobrej jakości aparatem fotograficznym pozwalającym na wykonywanie zdjęć niesłychanej jakości. A wszystko dzięki temu, że tylna kamera została wyposażona w aż dwa aparaty.

Oczywiście w tej cenie dostępnych jest cała masa smartfonów z różnymi parametrami technicznymi. My wyróżniliśmy tylko trzy z nich, natomiast rynek pełen jest modeli o podobnych osiągach, różniących się chociażby wyglądem zewnętrznym, wielkością wyświetlacza czy systemem operacyjnym.

Tańsze smartfony

Jeśli telefon ma nam służyć tylko do podstawowych funkcji czyli do wykonywania połączeń, pisania SMS-ów czy korzystania z internetu to wcale nie musimy wydawać 1000 zł, ponieważ w pełni funkcjonalne smartfony bez problemu kupimy za dużo mniejsze kwoty. Mowa tu oczywiście o telefonach używanych. Tańsze modele Samsunga możemy kupić już za 300 zł, a taki smartfon będzie wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz dwurdzeniowy procesor. Jeśli nie będziemy przesadzać z ilością aplikacji na telefonie to bez problemu będziemy mogli z niego korzystać na co dzień. oczywiście możemy raczej zapomnieć o graniu w różnego rodzaju gry na takim telefonie. Może on posłużyć jedynie do podstawowych funkcji do jakich został stworzony.

Nowoczesne telefony za kilka tysięcy złotych

Nowoczesne telefony za kilka tysięcy złotychJeśli jednak posiadamy sporą ilość gotówki, którą możemy przeznaczyć na telefon to powinniśmy się rozejrzeć za najnowszymi smartfonami, które potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Mowa tu chociażby o najnowszym produkcie firmy Apple czyli iPhone. Najnowsze modele mogą kosztować nawet 7 tysięcy złotych. Również najnowsze modele Samsunga są dosyć drogie jak na nasze warunki. Jednak zanim zakupimy takie telefony musimy sobie odpowiedzieć czy na pewno potrzebujemy takie smartfony. Wiele tańszych modeli posiada wszystkie te funkcje, jednak ich cena jest dużo niższa. Głównie dlatego, że nie są to nowości lub nie są to telefony najbardziej znanych marek. Czasem warto dokładnie przeanalizować dane techniczne różnych telefonów przed zakupem, ponieważ może się okazać, że cena nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością i parametrami technicznymi.