Jak nagrywać ekran z dźwiękiem?

Wiele osób zastanawia się, jak można nagrywać ekran wraz z dźwiękiem. Warto zapoznać się z najlepszymi możliwymi sposobami, które zależą od posiadanego sprzętu.

Kiedy przydaje się nagrywanie ekranu?

Nagrywanie ekranu z dźwiękiem bywa bardzo przydatne w różnych sytuacjach, dlatego warto zapoznać się ze sposobami, które to umożliwiają. Dzięki nagrywaniu ekranu w telefonie lub komputerze można zastąpić liczne screeny, które nie prezentują się tak czytelnie, jak materiał wideo. Nagrywanie ekranu szczególnie przydaje się podczas pracy oraz nauki w formie zdalnej, ponieważ dzięki niemu możliwe jest zapisanie prezentowanego materiału.

nagrywanie ekranu

Nagrywanie ekranu w Windows 10

W obecnych czasach bardzo często użytkownicy korzystają z komputerów, w których zainstalowany jest system Windows 10. W tym systemie nagrywanie ekranu przebiega w dość prosty sposób, ponieważ podczas niego korzysta się z tak zwanego trybu gry. Ten tryb gry zazwyczaj dostępny jest w systemie Windows 10, jednak jeśli nie to bez problemów można go znaleźć w sklepie. W celu nagrywania ekranu wystarczy włączyć odpowiedni tryb oraz dostępne w nim opcje, a także dostosować je do swoich potrzeb.

Nagrywanie ekranu w iMac

Nagrywanie ekranu możliwe jest również w systemie Apple. Takie działanie możliwe jest do wykonania poprzez skorzystanie z narzędzia zrzutu ekranu lub zastosowanie aplikacji Quick Time Player. Narzędzia te dostępne są bezpośrednio w systemie i bez przeszkód można z nich korzystać w razie potrzeby. Jeśli nie są widoczne to powinno się dokonać aktualizacji systemu.

Nagrywanie ekranu w Microsoft Teams

Microsoft Teams to usługa, w której także możliwe jest bardzo wygodne oraz szybkie nagrywanie ekranu. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim do pracy oraz nauki zdalnej. W narzędziu możliwe jest nagrywanie samego ekranu lub pulpitu wraz z dźwiękiem i wideo. Microsoft Teams to oprogramowanie, które umożliwia w pełni bezpieczne oraz swobodne udostępnianie nagrań, dlatego przydaje się w tak wielu sytuacjach.

OBS Studio

Nagrywanie ekranu możliwe jest także do zrealizowania w bezpłatnych aplikacjach. Wśród ich przykładów można wskazać takie oprogramowanie jak OBS Studio, które charakteryzuje się wyjątkowo wysoką funkcjonalnością oraz łatwością obsługi. Open Broadcaster Software jest w pełni darmowym programem, który z łatwością można pobrać na swój komputer. W przypadku korzystania z aplikacji należy w odpowiedni sposób ustawić jej parametry, a następnie rozpocząć nagrywanie ekranu. Nikomu ten proces nie powinien sprawiać trudności.

jak nagrywać ekran

Zaawansowane metody

W obecnych czasach możliwe jest korzystanie także z bardziej zaawansowanych metod nagrywania ekranu. Wśród tych metod można wskazać na przykład zastosowanie takiego oprogramowania jak Bandicam. Można w nim uzyskać materiały wideo o wyjątkowo wysokich parametrach jakościowych, dlatego przydaje się do nagrań o charakterze profesjonalnym. Takie rozwiązania sprawdza się zarówno podczas nagrywania ekranu, jak i gier oraz urządzeń zewnętrznych. Warto wykorzystać je w praktyce.

Urządzenia do nagrywania ekranu

Do nagrywania ekranu warto także wykorzystać urządzenia przeznaczone do tego celu, czyli video grabbery. Video grabber jest zewnętrznym nośnikiem, dzięki któremu możliwe jest przechwytywanie ekranu w formie audio lub wideo. W tych zaawansowanych urządzeniach możliwe jest nagrywanie ekranu w wysokiej jakości oraz przy zastosowaniu różnych możliwości. Video grabbery mogą przybierać różne formy, dzięki czemu można je dostosować do posiadanego urządzenia.