Jaki telewizor 65 cali?

Rynek elektroniczny z biegiem czasu oferuje coraz więcej nowoczesnej technologii, a producenci sprzętu prześcigają się w sprzedaży coraz nowszych modeli. W temacie telewizorów zmieniło i zmienia się bardzo wiele. Kiedyś zwracano uwagę przede wszystkim na cenę, rozmiar wyświetlacza oraz wyświetlanie kolorowego obrazu. Dzisiaj obraz kolorowy to standard rozwijany poprzez technologiczne polepszenie jakości. Ceny znaczenie mają zawsze, a ilość cali to zaledwie jedna z cech.

Jaki telewizor 65 cali wybrać?

Na to pytanie znajdzie się o wiele więcej odpowiedzi niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze musimy znać budżet, jaki chcemy przeznaczyć na nowy sprzęt. Ceny nowych telewizorów mają różne przedziały związane z marką, technologią, jaka została użyta w produkcji oraz specyfikacji. Na półkach sklepowych obok siebie mogą stać na pierwszy rzut oka podobne sprzęty, jednak różniące się od siebie w dużej mierze, co jednak raczej ma swe odniesienie do tego, co znajduje się za szklanym wyświetlaczem.

Nie tylko cale mają znaczenie!

Częstotliwość odświeżania obrazu to równie ważny parametr, który musimy wziąć pod uwagę. To właśnie od niego zależy, jak bardzo przyjemny obraz uzyskamy. Im większa liczba poprzedza jednostkę opisaną jako Hz, tym częściej telewizor zmienia klatki. Wyświetlanie klatek to nic innego jak uzyskanie płynnego bardziej lub mniej efektu, który sprawia wrażenie naturalnego ruchu, tego co dzieje się na ekranie. Wielkość dalej jest ważna! Mała przestrzeń raczej nie będzie korzystna dla większych telewizorów. Nikt nie chce siedzieć dosłownie kilkanaście centymetrów od ekranu, który swoją wielkością nie pozwala objąć wzrokiem całego obrazu. Jeśli salon lub pokój, gdzie mamy zamiar postawić nowy odbiornik telewizyjny jest większy, możemy równocześnie pokusić się także o większy model.

HDMI, USB i inne złącza?

HDMI, USB i inne złącza?Dzisiaj telewizor służy nie tylko do wyświetlania programów emitowanych przez najróżniejsze stacje, nie służy także tylko do wyświetlania filmów z odtwarzaczy video. Najczęściej spotykanym sprzętem, który podłączamy do naszego telewizora jest niewątpliwie konsola. Poza używaniem TV do grania używamy go także do łączenia się z telefonami, czy nośnikami danych takimi jak dyski czy nośniki pamięci. Taka opcja umożliwia nam wyświetlenie na telewizorze zdjęć, nagranych filmów, czy muzyki. Ilość i rodzaj złączy umożliwia więc podłączenie większej ilości sprzętu jednocześnie, co poprawia komfort użytkowania.

Smart TV to opcja, która zmienia zwykły telewizor w coś bardziej zaawansowanego i wielozadaniowego. Z internetu korzystamy na laptopach, komputerach stacjonarnych, czy tabletach i telefonach. Aktualnie internet może zmienić zakres działań, jakie możemy wykonywać podczas korzystania z odbiorników telewizyjnych. Po co sieć w TV? Przede wszystkim do bardziej nieograniczonego wyboru. Z zasady programy telewizyjne emitują narzucone z góry materiały, które mają swój czas antenowy. Jednak platformy takie jak HBO GO, czy Netflix umożliwiają oglądanie tego na co mamy ochotę i kiedy tę ochotę mamy. Ta niesamowita wolność wyboru wymaga rzecz jasna stałego łącza internetowego. Ponadto funkcja Smart udostępnia na przykład przeglądarkę internetową, która działa na tej samej zasadzie co te zainstalowane na innym sprzęcie. Korzystanie ze Skype, przeglądanie Facebooka, czy w końcu YouTube to niewątpliwie duże zalety inteligentnych telewizorów!

Dźwięk i obraz w technologii 3D w domowym zaciszu to już dla niektórych codzienność

Dźwięk i obraz w technologii 3D w domowym zaciszu to już dla niektórych codziennośćZnane z kin wrażenia możemy znaleźć na własnej kanapie! Niektóre z modeli telewizorów są w stanie wyświetlać obraz 3D dający odczucie uczestniczenia w centrum wydarzeń przykładowego filmu. Przestrzenny dźwięk sprawia, że słyszymy wszystko tak, jakby miało to miejsce obok nas. O ile trójwymiarowy obraz rzadko jest cechą, której szukamy, o tyle dźwięk ma się znacznie lepiej i nieustannie jest on ulepszany pod względem jakości. Przestrzenne odtwarzanie dźwięków podczas oglądania telewizji, czy grania w gry, jest bardzo pożądanym efektem dającym o wiele lepsze odczucia niż dźwięk jednokanałowy. Funkcja 3D sprawia, że w odpowiednim momencie i z odpowiednią siłą działają osobno odpowiednie głośniki. Taka funkcja ma sprawić, że odczucia słuchowe staną się bardziej rzeczywiste.

Cech telewizorów jest jeszcze więcej, przeważnie dotyczą one technologii, która stoi za jakością obrazu. Żywe kolory, naturalne światło ekranu, czy ostrość. Wybór jest ogromny i potrzeba czasu, by wybrać jak najlepiej.