Podświetlana klawiatura typu chiclet. Co nowego w branży elektronicznej?

Różne gadżety elektroniczne są dziś dostępne na rynku. Wiele z nich daje naprawdę bardzo potrzebne efekty, jednak niektóre z nich są jedynie maszynką do produkcji pieniędzy dla korporacji je sprzedających. Na szczęście każdy wie, co jest mu potrzebne spośród nowinek technologicznych. Najważniejszą częścią branży elektronicznej są akcesoria komputerowe. Każdy chyba ma przynajmniej jeden komputer i dlatego potrzebuje do niego ciągle jakieś rozszerzenia. Od myszek, przez klawiatury, po nowoczesne monitory.

Podświetlana klawiatura typu chiclet

Jedną z propozycji ostatnich czasów jest podświetlana klawiatura typu chiclet. To bardzo trafiony gadżet, gdyż często użytkownicy komputerów, notebooków czy laptopów pracują w późnych godzinach wieczornych. Niejednokrotnie ich stanowisko nie jest wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Dlatego klawiatura podświetlana załatwia tę sprawę bardzo dobrze. Można z nią pisać i pisać. Aż zabraknie nam już zupełnie weny twórczej. Innych ograniczeń mieć już nie będziemy. Chyba że zabraknie nam prądu.

Akcesoria bezprzewodowe

Akcesoria bezprzewodoweInnymi gadżetami są myszki bezprzewodowe. Kto dziś chce, żeby pod nogami pętały mu się jakieś kable? Teraz w modzie jest totalna bezprzewodowość. Tak więc i myszki są już bezprzewodowe. Daje to możliwość także używania myszki w połączeniu z wyświetlaczem naściennym. Można w ten sposób nawigować prezentacje i pokazy slajdów, a także odtwarzać filmy z drugiego końca sali wykładowej. Dodatkowo myszki takie bywają nieco mniejszych rozmiarów, dzięki czemu zadowalają się też mniejszą powierzchnią pracy.

Oprócz klawiatur i myszek, wśród nowości na rynku elektronicznym pojawiają się też bezprzewodowe ładowarki. To już całkowity odjazd. Tesla byłby dumny z tych rozwiązań. Prąd przesyłany na odległość — tego jeszcze nie było! Nie mam pojęcia, jak to działa, ale na mnie robi ogromne wrażenie, ilekroć to zobaczę, usłyszę o tym, lub nawet tylko pomyślę. Takie rzeczy nie mieszczą mi się w głowie. Jednak są to bardzo użyteczne rozwiązania. Bo wtyczki lubiły się szybko uszkadzać, a tu nie trzeba żadnej wtyczki!

Nowoczesne smartfony i inne gadżety

Nowoczesne smartfony i inne gadżetyOdtwarzacze MP3 czy MP4 to już prawdziwy przeżytek. Teraz wszystko mamy w jednym smartfonie. To, co miało być telefonem, jest dziś nim jedynie okazjonalnie. Nosimy w swoich kieszeniach całe centra dowodzenia, jakimi James Bond nawet nie mógł się kiedyś pochwalić. Zadziwiające, że kiedyś takie rozwiązania były zarezerwowane tylko dla wojska i agencji wywiadowczych. Dziś, chociażby internet jest już w powszechnym użyciu, nie mówiąc już o sieci GPS. To, co kiedyś było tajnie strzeżone, dziś jest już powszechnie znane.

A jeśli już mowa o Internecie, to zwróćmy uwagę na jeszcze jedną zupełną nowość. Jest nią urządzenie przechwytujące sygnał Wi-Fi wrogich nadawców. Wystarczy ustawić, które sieci Wi-Fi należą do nas, a nasze urządzonko będzie po pierwsze chroniło dostępu do nich, a po drugie przechwytywało sygnał pozostałych sieci. Służy to do tego, by utrudniać pracę wrogim agentom, ale także wzmacniać własny sygnał. Na razie jest używane jedynie przez wojsko, ale może z czasem będzie można w ten sposób utrudniać życie sąsiadom?

Podsumowanie

Jak widać, nowinki technologiczne mogą być naprawdę zaskakujące. Niektóre mogą przydać się w codziennym użytkowaniu, a inne pozostaną raczej przez długie lata na poligonach. Jednak każda z nich zadziwia nas swoją użytecznością, lekkością, niewielkimi rozmiarami oraz dużą możliwością dopasowania do pozostałych sprzętów. Dzięki temu wzrasta możliwość ich zastosowania oraz atrakcyjność na rynku elektronicznym. Tym samym rozwija się też sam wspomniany rynek. Zatem dobrze, że ciągle mamy coś nowego z elektroniki, bo dzięki temu korporacje mogą dalej istnieć i zasypywać nas coraz to nowszymi cudami techniki.