Czym jest apple lightning?

Chcesz dowiedzieć się czym jest Apple Lightning? Jakie ma zalety? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu

Z określeniem apple lightning można spotkać się coraz częściej. Jest ono związane ze sprzętem komórkowym, a dokładniej mówiąc z telefonami marki Apple. Czym zatem jest apple lightning i dlaczego warto je wybrać?

Apple lightning czyli złącze

Lightning to innymi słowy mówiąc złącze, które zostało zaprezentowane światu przez firmę Apple w 2012 roku, kiedy to do sprzedaży weszły najnowsze modele iPhone 5. Od tamtej pory jest ono niezbędnym elementem każdego posiadacza produktów od tej marki.

Do jakich urządzeń?

Ta tak zwana przejściówka umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń od marki Apple, począwszy od telefonów, a kończąc na iPodach. Oczywiście, aby podłączenie się udało, sprzęt ten musi być wyposażony w system operacyjny iOS.

Jak działa to złącze?

Cechą charakterystyczną, która odróżnia to złącze od innych, jest fakt, ze wykorzystuje ona raptem 8 pinów, a nie 30, jak to wygląda w przypadku innych przejściówek. Taka przejściówka jest również smuklejsza i różni się kształtem. Warto wspomnieć o tym, że jest to złącze dwustronne, dlatego też niemożliwe jest jego błędne podłączenie.

Cena

Jedną z wad takich przejściówek jest ich stosunkowo wysoka cena. Oczywiście w wielu sklepach można zakupić zamienniki, jednak nie sprawdzają się one na dłuższą metę. Apple lightninig obecnie kosztuje około 90 złotych. Sprzęt ten najlepiej kupować w renomowanych sklepach ze sprzętem elektronicznym, gdyż w ten sposób można uniknąć oszustwa. Zakup oryginalnego złącza jest jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kupno zamiennika, który już po kilku zastosowaniach przeważnie ulega awarii.

Zakup Apple lightning

Obecnie w sklepach można zakupić różne długości takiego kabla. Przeważnie są one białe. Długość należy dopasować do swoich preferencji. Takie złącza ułatwiają przede wszystkim ładowanie sprzętu, ale także przenoszenie plików z telefonu na komputer lub odwrotnie.

Warto zainwestować w złącze apple lightning, które jest niezwykle pomocne, szczególnie podczas przenoszenia plików. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku wybór oryginalnego produktu od marki Apple, który gwarantuje szybkość działania. Apple lightning wyróżnia się na tle innych przejściówek swoim unikalnym designem.