Suszarka do ubrań – urządzenie, które zapewni Ci wygodę

Meta description: Suszarka do ubrań pozwoli Ci na suszenie ubrań bez konieczności ich rozwieszania. Sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu tego urządzenia.

Suszarka do ubrań – urządzenie, które zapewni Ci wygodę

Widok suszących się ciuchów Cię irytuje? Nie masz gdzie ich wieszać? Suszarka do ubrań to praktyczne urządzenie, które wysuszy pranie bez konieczności jego rozwieszania. Dzięki temu sprzętowi zyskasz dodatkową przestrzeń w domu oraz zaoszczędzisz czas.

Suszarka do ubrań – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ubrania suszące się na tradycyjnej suszarce często nie wysychają do końca, przez co mają nieprzyjemny zapach. Suszarka do ubrań pozostawia pranie suche, pachnące i miękkie. Wybierając odpowiedni sprzęt, zwróć uwagę na takie parametry jak pojemność urządzenia, zużycie energii czy liczbę dostępnych programów.

Wymiary urządzenia

Na wymiary suszarki składają się głębokość, szerokość i wysokość urządzenia. Ich odpowiedni dobór ułatwi Ci zaaranżowanie przestrzeni. Modele suszarek, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/duze-agd/suszarki.html?producent=electrolux. Rozmiar sprzętu ma znaczenie, jeśli chcesz postawić je na pralce lub zabudować w szafie, zyskując w ten sposób dodatkowe miejsce w łazience.

Ładowność bębna

Pojemność suszarki najlepiej dostosować do ładowności pralki. Wsad suszarki może wynosić nawet 8 kilogramów, co pozwoli Ci na suszenie większej liczby ubrań na raz. Przydatną opcją jest także możliwość suszenia ubrań do połowy załadunku bębna.

Programy suszenia

Suszarki do ubrań są wyposażone m.in. w programy do suszenia bawełny, wełny i tkanin delikatnych. W niektórych modelach możesz nawet wysuszyć kołdry i koce. Dzięki temu nie musisz korzystać z usług pralni chemicznej. Z kolei funkcja suszenia koszul pozostawia je lekko wilgotne, co ułatwi Ci ich późniejsze prasowanie. Po zakończeniu cyklu wdmuchiwane jest zimne powietrze, które redukuje zagniecenia.

Głośność urządzenia w trakcie pracy

Zbyt głośna praca sprzętu staje się z czasem uciążliwa, dlatego wybierając AGD, zwróć uwagę na poziom hałasu, jaki wydaje ono podczas suszenia. Niektóre modele, jak np. suszarki Electrolux, mają wzmocnione boczne ściany i ulepszoną izolację, dzięki czemu są stosunkowo ciche.

Jakie zalety mają suszarki do ubrań?

Wbrew powszechnej opinii suszarka Electrolux nie niszczy materiałów. Przeciwnie – po wyjęciu z urządzenia są one miękkie, pachnące i nienaelektryzowane. Ponadto odzież zostaje oczyszczona z kurzu, pyłków, a nawet sierści zwierząt. Funkcje te docenią osoby borykające się z alergią.

Urządzenia marki Electrolux dostosowują temperaturę suszenia i ruchy bębna suszarki do rodzaju tkanin. Nie musisz się więc martwić o to, że Twoje ubrania skurczą się lub zmienią swoje właściwości. Bez obawy możesz do urządzenia włożyć kaszmirowe, wełniane oraz jedwabne tkaniny.

Odświeżenie ubrań w sezonie letnim i zimowym bez konieczności ich prania umożliwi Ci urządzenie Electrolux. Suszarka sprawia, że wyciągnięte z niej tekstylia zawsze pachną świeżością, ponieważ nie przesiąkają domowymi zapachami. Co więcej, eliminuje ona problem wilgoci w pomieszczeniu.

Czy suszarki do ubrań zużywają dużo prądu?

Roczne zużycie prądu podczas korzystania z suszarki jest zależne od klasy energetycznej urządzenia. Im wyższa klasa (A), tym mniejsze zużycie energii. Warto wybierać urządzenia, które pozwalają na suszenie ubrań w niższych temperaturach. Jest to możliwe dzięki pompie cieplnej. Zamiast wypuszczać gorące powietrze, wykorzystuje je ona ponownie do ogrzania nowego, potrzebnego do suszenia. Modele wyposażone w pompy cieplne zużywają około 200 kWh mniej energii niż tradycyjne suszarki, co pozwoli Ci na zmniejszenie rachunków za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *