MacBook Pro – sprzęt dla wymagających

Apple firma z charakterystycznym logo i ikoną nowego podejścia do branży komputerowej w postaci Stevea Jobsa zawładnęła światem. Jeśli nie całym to z pewnością sporą jego częścią. To wszystko za sprawą wysokiej jakości sprzętu.

Stojąc przed wyborem komputera do pracy, często zastanawiamy się, jakie powinien mieć podzespoły, aby spełniał nasze oczekiwania. Można powiedzieć, że parametry, czyli to, co w środku jest najważniejsze. Jednak dla studenta lub osoby często podróżującej z komputerem liczy się waga i rozmiar. W tym wypadku MacBook Air wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem, gdyż może działać pomiędzy ładowaniami nawet przez 12h. Jednak dla osób najbardziej wymagających, czyli przedsiębiorców, graczy lub grafików potrzeba mocy, którą oferuje MacBook Pro. Co warto wiedzieć o sprzęcie ze stajni Apple?

Gdzie kupić?

Oczywiście nowy sprzęt można kupić w salonach firmowych, a także w sieci. Zdarzają się jednak ciekawe alternatywy. MacBook Pro poleasingowy to alternatywa w stosunku do klasycznych możliwości zakupu. Sprzęt jest testowany i sprawdzany, a nabywając go, otrzymujemy wyczyszczony, gotowy do pracy komputer. Korzyść? Przede wszystkim oszczędzamy w stosunku do nowego urządzenia. Niekiedy jesteśmy przywiązani do konkretnego modelu i chcemy kontynuować na nim pracę. Istnieje taka możliwość i jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Apple MacBook Pro outlet, to miejsce, w którym znaleźć można wiele modeli komputerów z nadgryziony jabłkiem w preferencyjnych cenach.

MacBook Pro dla przedsiębiorców

Wiele pochlebnych komentarzy odnośnie do tej wersji laptopa pojawia się od przedsiębiorców. Wszystko to za sprawą wydajnych procesorów z rodziny Core i5, i7 czy i9. Praca z dużą ilością danych wymaga również odpowiedniej pojemności, aby zmieścić nie tylko pliki tekstowe, ale także prezentacje, filmy promocyjne czy reklamy. Ważne jest również tempo kopiowania danych i otwierania aplikacji, a także praca z wieloma naraz. Pomocne w tym zadaniu są szybkie dyski SSD. Równie cennymi cechami tych maszyn są funkcjonalność, ergonomia i bezpieczeństwo. Ostatnie jest szczególnie ważne, gdy przechowujemy tajemnice handlowe.

MacBook Pro dla grafików

W porównaniu z wieloma innymi sprzętami, ale także innymi Mac’ami, wersja Pro doskonale sprawdza się w pracy z grafiką. Bardzo wydajne 4 lub 6 rdzeniowe procesory Intela ósmej generacji dają potrzebną do pracy moc. Wspierane przez nawet 32GB RAM i grafikę Radeon Pro potrafią stawić czoła wielu trudnym zadaniom, a to za sprawą potężnej wydajności. W takich zawodach ważny jest ostateczny efekt. MacBook Pro Retina z jasnym i dużym wyświetlaczem True Tone robi wrażenie i doskonale sprawdza się do tego zadania.

MacBook Pro dla graczy

Apple pamięta również o graczach. Nie zawsze jest miejsce, aby zainstalować w domu standardowego PC z całym osprzętem, biurkiem i fotelem. Na laptopa zawsze znajdzie się miejsce, a 15-calowy monitor będzie wystarczający. MacBooki nie są reklamowane, jako sprzęt dla graczy, ale mimo tego taka maszyna jest w stanie poradzić sobie z wymaganiami, jakie stawia np. Fortnite. Klawiatura z mechanizmem motylkowym jest bardzo czuła i szybka, a w dodatku cicha. Całość idealnie komponuje się z oczekiwaniami, jakie przed komputerem stawiają gracze.

Wybór własnego Mac’a wymaga określenia oczekiwań względem sprzętu. Innych parametrów oczekujemy, gdy często pracujemy poza biurem, a innych, gdy musimy stworzyć skomplikowaną grafikę lub film. Warto wiedzieć, że podstawowy MacBook Pro poradzi sobie z wieloma zadaniami. Oznacza to, że nawet najprostsze urządzenie Apple jest w stanie wykonać wiele czynności, z którymi miałyby problem standardowe laptopy. Oczywiście wersje Pro potrafią znacznie więcej. Wszystko to sprawia, że synonimem firmy z Cupertino, jest jakość.